مهرماه 1397 سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران
#1
مهرماه 1397 سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران

انجمن ارگونومی ایران و مهندسی عوامل انسانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف اقدام به برگزاری سومین همایش دو سالانه ارگونومی ایران نموده اند. در این راستا دبیرخانه همایش جهت برگزاری این همایش در مهرماه 1397 آغاز بکککار نموده است. این همایش که با حضور اساتید خبره داخلی و متخصصان این حوزه برگزار خواهد شد، آخرین دستاوردهای علمی و عملیاتی حوزه ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ارائه خواهد گردید

 محورهای علمی همایش

1⃣ ارگونومی فیزیکی و سخت افزار (طراحی محصول)
2⃣ ارگونومی شناختی (طراحی نرم‌افزار، خطای انسانی و عملکرد شغلی)
3⃣ ارگونومی سازمانی و مشارکتی (طراحی سازمانی،  استرس شغلی، بهره وری، کیفیت)
4⃣ ارگونومی محیطی
5⃣ ارگونومی فرهنگی و اجتماعی
6⃣ ارگونومی توانبخشی (سالمندی، توانمندسازی، معلولیت)
7⃣ ارگونومی و ایمنی

 آخرین مهلت ارسال مقالات: 10 شهریورماه
 آخرین مهلت ثبت نام: 30 شهریورماه

اطلاعات بیشتر در سایت همایش

مصاحبه دبیرخانه همایش با دکتر مصطفی پویا کیان:

دبیر علمی سومین همایش دو سالانه ارگونومی ایران: ماموریت همایش عرضه جنبه های کاربردی ارگونومی است.
دکتر پویا : همایش ارگونومی می تواند ارتباط میان دانشگاه هایی که دانشجو در رشته ارگونومی دارند را با صنایع مرتبط عمیق تر نماید. دیگر آنکه  دانشجویان فارغ التحصیل رشته ارگونومی توانمندی های خود را در حوزه صنعت و خدمات بیشتر به نمایش بگذارند.

دکتر مصطفی پویا کیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رابطه با هدف برگزاری همایش ارگونومی گفت: هدف از برگزاری همایش ارگونومی این است که تعامل افرادی را که مرتبط با ارگونومی هستند تقویت کنیم. همچنین کاربردهای علوم ارگونومی را وارد جامعه کرده و جنبه های آن را عملی تر نشان دهیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه صنایع، شرکت ها و سازمان های مرتبط بسیاری در حوزه ارگونومی در تهران فعالیت می کنند. این امکان وجود دارد ارتباط میان دانشگاه و صنعت در این حوزه سهل تر شود.

دبیر علمی همایش ارگونومی دستاوردهای همایش ارگونومی در دوره های قبل را چند جنبه مطرح کرد؛ که مهمترین جنبه آن فارغ التحصیلان در رشته ارگونومی احساس کردند یک مجمع منظم و مشخصی برای آنها وجود دارد که بتوانند تحقیقات و فعالیت های خود را در آن عرضه کنند. دیگر آنکه به متولیان امر در وزارتخانه کمک میکند که چه نیازهایی در مقاطع مختلف (ارشد یا دکترا ) در حوزه ارگونومی احساس می شود. توفیق دیگری که جنب همچین همایش هایی شکل می گیرد ارتباط های علمی است، بین شرکت کنندگان که منجر به دستاوردهایی در حوزه ارگونومی می شود.

دکتر پویا در رابطه با اهمیت اجتماعی ارگونومی گفت: ارگونومی از علومی است که رابطه ی تنگاتنگی با زندگی روزمره مردم  دارد و امید داریم، بتوانیم این دانش را اجتماعی کرده، تا زمانی که مردم در موقعیت انتخاب کالا، شغل یا خدمات قرار می گیرند چگونه، کالا یا خدماتی را که دریافت می کنند یا ارایه می دهند، منطبق با نیازها و توانمندی های مصرف کنندگان نمایند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان خاطر نشان کرد؛ برای رسیدن به نقطه آرمانی در تحقیقات و تعامل میان افراد مرتبط در حوزه ارگونومی نیاز است چندین همایش برگزار شود.

پوستر کنفرانس
Resolution: 4724 X 3150 
Dpi: 200

.zip   hfes.zip (اندازه 1.89 MB / تعداد دانلود: 0)
پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  28 -30 مهرماه 1395: دومین همایش بین المللی ارگونومی ایران و دومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران masoomi 0 1,629 02-02-2016، 07:16 PM
آخرین ارسال: masoomi
  اعلام نتایج نهایی مقالات همایش ارگونومی masoomi 0 1,169 09-26-2014، 03:25 PM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان