مصاحبه ی خانم زو دانشجوی بهداشت حرفه ای و ایمنی دانشگاه UQ ایتالیا
#1
مصاحبه ی خانم زو دانشجوی بهداشت حرفه ای و ایمنی دانشگاه UQ ایتالیا
مصاحبه کننده: دانشگاه UQ ایتالیا
ترجمه شده در انجمن بهداشت حرفه ای ایران 
مترجم: سرکار خانم جعفری طهرانی دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای 

سلام , من زو هستم ، دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی ایمنی و سلامت شغلی(مهندسی بهداشت حرفه ای) در دانشگاه کوینزلند . 
زمانی که در دبیرستان دانش آموز بودم به طور خاص در یک زمینه تخصصی فعالیت نمیکردم. در همه زمینه ها مشغول به فعالیت بودم و این را می دانستم که میخواهم در تمام علوم فعالیت کنم و از انجام تمام آنها لذت هم می بردم.

زمانی که لیست دروس رشته ایمنی و بهداشت را در دانشگاه کوینزلند دیدم , عاشق این هم بستگی علوم مختلف در این رشته شدم. در این رشته درحقیقت ما در تمام علوم شیمی , زیست شناسی , فیزیک , قانون, تجارت , روان شناسی و آناتومی تحصیل میکنیم.
در این رشته محدود به یک مکان خاص نیستیم . بهداشت حرفه ای در هر محیط کاری , شرکت , صنعت و تجارتی که فکرش را می کنید قادر و تواناست. ما همه در محیط کار به کارگرانی شاد, ایمن و سالم نیاز داریم.

 فقط این نیست که به کارگران بگوییم کفش و کلاه ایمنی بپوشند، ما واقعا به این قضیه از سطح  استراتژیک و هدفمند نگاه میکنیم این که چه طور میتوان رضایتمندی کارگران را از کار ارتقاء بخشید، چگونه کارگران بیشتری استخدام شوند و خروجی بهتری از  کار آنها بدست آید.
این مثل یک دوره کوتاه هست که با افرادی که در کلاس هستیم خیلی نزدیک و صمیمی می شویم و فعالیت های بسیار زیادی در خارج از کلاس انجام می دهیم , ما انجمن دانشجویان ایمنی و بهداشت(HSSS) را پایه گذاری کردیم و خارج از کلاس مشغول به فعالیت هستیم.

مهندسی ایمنی و سلامت شغلی(بهداشت حرفه ای) رشته ای است که واقعا به اندازه توان و ظرفیتش از آن استفاده نشده است و به همین دلیل تعداد خیلی زیادی متخصص باتجربه و تحصیل کرده در صنایع وجود ندارد و خیلی از مردم حتی نمی دانند که میتوان در این رشته مدرک دانشگاهی گرفت.
ما واقعا میخواهیم و امیدواریم که  ظرفیت استخدام بالایی بعد از دانشگاه وجود داشته باشه.
من موقعیت شغلی بدست آورده ام و هر چند که این یک کار تمام وقت است اما آنها مشتاق و منتظر هستند تا این که من فارغ التحصیل شوم، این به این معناست که صنعت بسیار راغب و مشتاق متخصص بهداشت حرفه ای است.

پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مصاحبه ی خانم سامانتا دانشجوی بهداشت حرفه ای و ایمنی دانشگاه UQ ایتالیا masoomi 0 408 02-02-2018، 12:08 PM
آخرین ارسال: masoomi
  مصاحبه با رتبه یک دکترای مهندسی بهداشت حرفه ای سال 96 masoomi 0 1,664 09-16-2017، 03:38 PM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان