[-]
کلمات کلیدی
صدای برنامه کار آنالیز محیط audiotool

AudioTool برنامه آنالیز صدای محیط کار
#1
دانلود برنامه آنالیز صدای محیط کار  AudioTool

نوع فایل: APK

.apk   AudioTools 7.4.2.apk (اندازه 829.03 KB / تعداد دانلود: 13)

[عکس: audiotool.JPG]

[عکس: audiotool2.JPG]

[عکس: audiotool4.JPG]

صفحه اصلی برنامه AudioTool

هنگامی که AudioTool باز شود، صفحه اصلی را برای (RTA)تجزیه و تحلیل زمان واقعی Real Time Analyser خواهید دید. صفحه نمایش به سه قسمت تقسیم شده است:
قسمت بالا نشان می دهد که پاسخ فرکانس RTA در ISO یک میله اکتاو است که توسط یک FFT از اطلاعات صوتی ورودی محاسبه می شود.محور عمودی با deciBels  برچسب گذاری شده است.محور افقی یک مقیاس فرکانس لگاریتمی است که در مراکز فرکانس ISO مشخص شده است.(مگر اینکه کاربر گزینه مقیاس فرکانس خطی را انتخاب کرده باشد، در زیر ببینید).ارتفاع میله های نمودار با سیگنال صوتی دریافتی توسط میکروفون (یا توسط یک دستگاه ورودی متصل به جک هدست گوشی) تغییر می کند.همچنین  فرکانس پیک فعلی در هرتز نشان داده شده است (صفحه نمایش فرکانس 121Hz را نشان داده است ). این مقدار به طور معمول در عرض چند هرتز، بسته به نرخ پخش صوتی می باشد (به زیر) مراجعه کنید.همچنین در بالای هر کدام از نوارهای اکتاو نشانگر خط آبی نشان داده شده نشان دهنده حداکثر سطح مشاهده شده در این فرکانس است.قسمت میانی یک نمایشگر زمان واقعی از اسیلوسکوپ را نشان می دهد از اطلاعات صوتی که توسط میکروفون برداشت می شود.مقیاس عمودی به صورت داینامیک به سطوح غالب تنظیم می شود. همچنین تزاز فشار SPL لحظه ی با متن بزرگ در این منطقه نشان داده شده است ، به طور مستقیم از جریان داده های صوتی محاسبه شده (این شماره بر اساس FFT نیست). در متن کوچکتر، در سمت چپ بالای این قسمت، سه عدد زیر کلمه "میکروفون" هستند. این اعداد نشان می دهد:

The sample rate, in samples/second(برای مثال 44100 )
"frame time" برای FFT در میلی ثانیه (به چگونگی محاسبه  سرعت گوشی شما دارد  - اعداد کمتر بهتر هستند)
sample buffer size برای تحلیل FFT  مورد استفاده قرار می گیرد. (در این مثال 8192 ) 

 با استفاده از گزینه منو Hide Input. شما می توانیدmiddle (Input) region قسمت میانی (Input) را  پنهان کنید، این باعث می شود که صفحه نمایش بیشتر برای نمایش RTA ایجاد شود.
قسمت پایین تر با دکمه های کنترل، شرح داده شده در زیر تشکیل می شود.

دکمه های کنترل Button Controls
برچسب ها روی دکمه ها نشان دهنده وضعیت کنونی کنترل است.
"Running" "Paused" - این دکمه برای متوقف کردن یا اجرای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. هنگامی که "Paused" نمایش داده می شود،  RTA در صفحه نمایش ثابت می ماند. با این حال، همچنان ورودی صوتی در صفحه نمایش قسمت میانی نشان داده می شود 
Average Off" "Averaging" میانگین آنالیز RTA.هنگامی که فعال باشد، تراز RTA به طور مداوم به صورت میانگین تراز RTA نشان داده می شود.تعداد نمونه ها (count of samples) به طور معمول در قسمت  RTA در بالای صفحه ظاهر می شود میانگین حسابی است نه توان
" Octave 1/1" "1/3 Octave" "1/6 Octave" "Full Res" "Spectrogram" "SPL" "Leq" "Chart Recorder" "Peak Store" این دکمه برای تغییر بین حالت های مختلف موجود در RTA استفاده می شود، هر کدام در بخش بعدی توضیح داده شده است.
"Peak On" "Peak Off" - این کنترل می کند که آیا تراز  پیک در نمایش RTA نمایش داده شود یا نه.برای برگشت به تراز معمولی با فشار دادن این دکمه Peak Off انجام می شود
"Valley On" "Valley Off" - کنترل اینکه آیا سطح دره (پایین ترین تراز) نشان داده شود یا نه .
"Medium" "Fast" "Slow" "Impulse" - این کنترل سرعت پاسخ را نشان میدهد. فیلترهای نمایشگر به ترتیب با زمانهای ثابت 0.5، 0.125، 1.0 و 0.025 ثانیه استفاده می شوند.

انتخاب میکروفون
یک گزینه در منو اجازه می دهد تا بین میکروفون جلو گوشی های که یک میکروفون جلو  و میکروفون اصلی (معمولا در پایه گوشی) انتخاب / جای گذاری کنید. میکروفون جلو  که معمولا در جلوی گوشی مورد استفاده برای ضبط ویدئو قرار دارد. تنظیم بین جلسات یاد شده است. برای گوشی هایی که یک میکروفون جلو ندارند، گزینه منو هنوز در دسترس است، اما همه آن را انجام خواهد داد، جریان اصلی AGC میکروفون را انتخاب کنید - که احتمالا چیزی نیست که شما می خواهید :-)

اتصال میکروفون / تقویت کننده خارجی
پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود برنامه آنالیز پوسچر PostureScreen masoomi 0 739 07-04-2017، 04:03 PM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان