[-]
کلمات کلیدی
دیدگی motion تکراری injury ناشی msd حرکات از آسیب repetitive

آسیب دیدگی ناشی از حرکات تکراری
#1
استفاده از اصطلاح "آسیب دیدگی ناشی از حرکات تکراری" امری عادی در صنایع پزشکی و ارگونومیک است. این دقیق نیست و مانع ایجاد یک فرهنگ پیشگیری است. 
حرکات تکراری تنها علت اختلالات عضلانی-اسکلتی (MSD) نیست. "آسیب دیدگی ناشی از حرکات تکراری" که یک علت منفرد را داشته باشد، برای ایجاد چنین رابطه ای به طور معمول شواهدی وجود ندارد.

 از دیدگاه یک شرکت، بر این باور است که حرکات تکراری تنها علت MSD است و این اختلالات (MDS) نمی توانند مانع کاهش تولید / بهره روی کارگر شوند
از دیدگاه کارمندان، که معتقد هستند حرکت تکراری تنها علت MSD است و کارفرما تنها مسئول پیشگیری است! آیا این سیستم اعتقادی در مورد MSD است، که ما می خواهیم؟

یک استراتژی جامع مورد نیاز است
هنگام اشاره به MSD های مختلف مانند سندرم تونل کارپال و تاندونیت، ما  از اصطلاح "آسیب دیدگی از ناشی حرکات تکراری" استفاده نمی کنیم. MSDs در نتیجه مواجهه شدن با  تعدادی ریسک فاکتورهای مختلف در طول زمان ایجاد می شود. بنابرین تلاش برای شناسایی علت منحصر به فرد ایجاد MDSs ناامید کننده، بی فایده و ناکارآمد است.
استراتژی موثر تر این است که همه ریسک فاکتورهای را که باعث ایجاد MSD می کنند را در نظر بگیریم و یک استراتژی جامع را برای از بین بردن این خطرات یک فرهنگ پیشگیری واقعی ایجاد کنیم.
پیشگیری از MSD یک مسئولیت همگانی است. شرکت مسئولیت ارائه یک محل کار بدون عوامل خطر ارگونومیک دارد. و ما را که بر اساس سلامتی و مناسب بودن برای پست کاری انتخاب کردند، بنابرین هر یک از ما مسئول استفاده درست از بدن مان برای انجام این کار است 

Repetitive Motion Injury

منبع: انجمن بهداشت حرفه ای ایران
پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  28 فوریه: روز جهانی آگاهی از آسیب های ناشی از استرین های تکراری masoomi 0 115 02-28-2019، 05:30 PM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان