[-]
کلمات کلیدی
ارشد مهندسی بهداشت رتبه مصاحبه کنکور سال حرفه‌ای 98

مصاحبه با رتبه 4 کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه‌ای سال 98
مصاحبه با رتبه 4 کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه‌ای سال 98 
مصاحبه‌کننده: انجمن بهداشت حرفه‌ای ایران 
تاریخ مصاحب: 1398/05/22

سلام لطفاً خودتان را معرفی کنید؟ و اینکه رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است. 
سلام علیرضا آقامعلی زاده هستم فارغ‌التحصیل سال 1398 دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با معدل 17.34 از شهر تهران
در کنکور ارشد وزارت بهداشت در چه رشته‌های آزمون دادید؟ رتبه و درصدهای که آوردید در درس‌های مختلف چقدر بوده است؟ 
فقط در رشته بهداشت حرفه‌ای شرکت کردم و رتبه 4 و درصدهای زیر را کسب کردم.
بهداشت حرفه‌ای: 38.88   فیزیک: 53.33  شیمی: 20   ارگونومی: 3.33  ریاضی: 50.87  زبان: 81.66
تقریباً از چه زمانی مطالعه برای آزمون را شروع کردید؟ و برنامه مطالعه شما به چه صورت بود؟ 
از یک فروردین مطالعه را شروع کردم و روزانه 5 تا 6 ساعت مطالعه کردم چون مقداری دیر شروع کرده بودم خیلی فشرده تو .3 ماه درس ها را تمام کردم و تو ماه آخر به دوره و تست زدن پرداختم
کتاب‌ها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای کدام ها هستند و در هر درس چه توصیه‌های خاصی به داوطلبان دارید؟
با توجه به سخت گیری‌هایی که در دوره  لیسانس برای برخی دروس صورت می‌گرفت پایه دروس مهندسی صدا و ارتعاش، مهندسی روشنایی و تهویه صنعتی بنده بسیار قوی شده بود و برای این دروس مطالعه سطحی‌تری از کتاب‌های صدا و ارتعاش و مهندسی روشنایی دکتر گل محمدی و تهویه دکتر جعفری به علاوه جزوه‌هایی که از دوران دانشگاه داشتم کافی بود. اما برای سایر دروس مانند نمونه برداری کتاب‌های دکتر بهرامی و دکتر چوبینه و همچنین جزوه‌های خلاصه نویسی شده که توسط دوست خوبم تهیه شده بود و در اختیارم گذاشتند رو مطالعه کردم. 
برای سایر دروس پرتو و تنش و ایمنی و سم شناسی فقط سیگما رو مطالعه کردم که دروس پرتو و تنش و سم شناسی ضمن تشکر از تیم سیگما سطح درس نامه خوب و کافی بود ولی برای ایمنی به نظرم اگر منابع مطالعه بشود بهتر است.
برای دروس عمومی متأسفانه درس نامه سیگما کمی مبهم و نامناسب بود و حداقل برای من که در پایه دروسی مانند ریاضی مشکل داشتم ناکارآمد بود و بنده به کتب دبیرستان رجوع کردم.
برای درس زبان نسبتاً پایه خوبی داشتم و هر روز تقریباً 45 دقیقه به مطالعه لغات 504 و تافل و سیگما پرداختم
در مورد نمره حدنصاب زبان طبق مصوبات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام که 25% بود و برای کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون امسال محاسبه و اعمال شد چیست؟ 
 من موافق سخت‌گیری بیشتر و جدی‌تر برای درس زبان هستم اما نه به این شکل و افزایش ضریب درس زبان و تأثیر گذاری بیشتر شاید قانون بهتری می‌توانست باشد.
نظرتان در مورد شبیه ساز پاسخنامه کنکور ارشد بهداشت حرفه‌ای و ارگونومی سال 98  که توسط انجمن بهداشت حرفه‌ای ایران در سامانه  ohazmoon.ir انجام شد. چیست؟
 من در شبیه ساز تخمین رتبه شرکت کردم و طبق پیش بینی این سایت رتبه‌ام 3 بود که در جواب اصلی نیز رتبه‌ام 4 بود و تخمین نسبتاً شبیه به واقعیت بود.
پاسخ